Центральний офіс: /

Міфи і факти

Компанія АртХаусБуд використовує плити OSB SUPERFINISH® ECO це багатоцільові плити, виготовлені за допомогою унікальної технології склеювання пеної деревної стружки трьома взаємно перпендикулярними шарами.

Міф 1. Токсичність плит OSB

Компанія АртХаусБуд використовує плити OSB SUPERFINISH® ECO це багатоцільові плити, виготовлені за допомогою унікальної технології склеювання певної деревної стружки трьома взаємно перпендикулярними шарами.

Розміри, форма і орієнтація стружки в окремих шарах дозволяють досягти найкращих будівельно-фізичних параметрів плит. Плити не мають природні дефекти виріс дерева (сучки, тріщини і т.п.) Розмір стружки в поверхневому шарі дозволяє підкреслити натуральну структуру, колір і рустічность справжнього дерева і дає нові можливості для використання плити в дизайні інтер’єрів.

Плити OSB SUPERFINISH ECO виробляються з якісної хвойної деревини. В основному, використовується ялина, частково – сосна. Тонка, але має велику поверхню стружка, дбайливо висушується, на неї наноситься синтетична смола і певну кількість парафіну та емульсії. Виготовлення плит є безперервним процесом пресування з використанням високого тиску і температур. Виняткові механічні якості плит досягаються підбором підходящої деревини, певною формою деревної стружки і, в значній мірі, взаємно перпендикулярної орієнтацією трьох шарів плити.

OSB SUPERFINISH ECO – це матеріал, придатний для використання в дерев’яних (екологічних) спорудах, який має велику перспективу.

Міф 2. Токсичність пінополістеролу

Стрімке збільшення у всьому світі використання пінополістиролу, як найбільш ефективного, екологічно чистого і дуже зручного в роботі утеплювача, особливо в житловому будівництві, не на жарт стривожило виробників інших теплоізолюючих матеріалів.

Як відомо, конкурентна боротьба ведеться різними методами і ось уже поповзли чутки про нібито шкідливий вплив цього матеріалу на здоров’я людини. Особливо старалися на створенні думки про те, що пінополістирол виділяє формальдегід. Розповсюджувачів цих безглуздих тверджень анітрохи не бентежить той факт, що пінополістирол, до речі винайдений багато років тому найбільшим німецьким хімічним концерном BASF, на 98% складається з звичайного повітря і вже жоден десяток років широко використовується в багатьох галузях промисловості, включаючи харчову. За цей період часу не було жодної спроби де або в світі заборонити використання високоякісного пінополістиролу. Подібні чутки абсолютно стурбували північноамериканських і європейських виробників SIP. Проте для більшої впевненості Міжнародна асоціація виробників і будівельників із структурних теплоізоляційних панелей (SIPA) домовилася з дуже авторитетною Американською асоціацією виробників ділової деревини (APA) про проведення спеціального поглибленого дослідження SIP на предмет наявності в них формальдегіду. Треба віддати належне APA, вона дуже серйозно і з американським розмахом взялася за справу. Було проведено велику кількість різноманітних тестів на наявність в структурних теплоізоляційних панелях будь-яких небажаних для здоров’я людини інгредієнтів.

У підсумковій доповіді, який до речі носить абсолютно відкритий характер і його можна вільно придбати, переконливо констатується що у всіх компонентах SIP практично відсутня не тільки формальдегід, а й взагалі будь-які шкідливі для здоров’я речовини. Це ж підтверджує і широко відомий, схвалений всіма розвиненими країнами документ під назвою Міжнародний будівельний код (IRC), який позиціонує пінополістирол як один з найбільш енергоефективних та екологічно чистих утеплювачів. Таким чином дане дослідження поклало край всім домислам про шкоду SIP для здоров’я людини.

З полістиролів виробляють найширшу гаму виробів, які в першу чергу застосовуються в побутовій сфері діяльності людини (одноразовий посуд, упаковка, дитячі іграшки і т. д.), а також будівельної індустрії (теплоізоляційні плити, незнімна опалубка, сандвіч панелі), облицювальні і декоративні матеріали (стельовий багет, стельова декоративна плитка, полістирольні звукопоглинальні елементи, клейові основи, полімерні концентрати), медичний напрямок (частини систем переливання крові, чашки Петрі, допоміжні одноразові інструменти). Полістирол після високотемпературної температурної обробки водою або парою може використовуватися в якості фільтруючого матеріалу (фільтрує насадки) в колонних фільтрах при водопідготовки і очищення стічних вод. Високі електротехнічні показники полістиролу в області надвисоких частот дозволяють застосовувати його у виробництві: діелектричних антен, опор коаксіальних кабелів. Можуть бути отримані тонкі плівки (до 100 мкм), а в суміші з со-полімерами (стирол-бутадієн-стирол) до 20 мкм, які також успішно застосовуються в пакувальній і кондитерської індустрії.

Міф 3. Будинки збудовані за SIP технологією вогненебезпечні

Горючість стін – це основна тема суперечок прихильників дерев’яних і цегляних будинків. Горючість будь-якого будівельного матеріалу – це недолік. Чому ж не забороняють будівництво індивідуальних будинків з горючих матеріалів? Тому що негорючі стіни не захищають ні від пожежі, ні від підпалу. Це факт. Пожежі відбуваються в будь-яких будинках. Це не залежить від матеріалу стін. Горять не стіни. Горить то, що знаходиться всередині будинку. За статистикою саме домашні речі в десять разів частіше стають об’єктами загоряння, ніж все інше, і саме вони є джерелом поширення вогню. Більш ніж в 90% випадків люди гинуть в результаті отруєння продуктами горіння того, що знаходиться в будівлях (меблі, килими, внутрішнє оздоблення та ін.). А будь-який житловий будинок сьогодні як мангал доверху заповнене найрізноманітнішими горючими матеріалами. Тільки будинок – це одноразовий мангал, навіть якщо його стінки зроблені з каменю.

Основна відмінність індивідуального дерев’яного будинку від цегляного полягає в тому, що після пожежі від дерев’яного будинку залишається фундамент і зола, а від цегляного – фундамент і стіни, які підлягають знесенню через втрату міцності на 60-70%.

Горючість стін має велике значення тільки в багатоквартирних будинках. Це питання безпеки людей. Навіть при негорючих стінах в багатоповерхівках часто встигають вигоріти кілька квартир і навіть поверхів. Миттєве задимлення під’їзду відрізає шляхи евакуації людей на верхніх поверхах. Чим більше часу буде у пожежних, тим більше людей вдасться врятувати. При гасінні пожежі в багатоквартирному будинку мова про порятунок окремої квартири не йде. Завдання пожежних локалізувати пожежу і врятувати людей. Як правило, квартира, в якій виникло загорання, вигорає повністю.

Для двоповерхових будинків матеріал стін великого значення не має. Всі, хто здатний евакуюватися, завжди встигнуть це зробити. Хто не зміг з якоїсь причини евакуюватися, гине від чадного газу до того, як почнуть горіти стіни і перекриття.

Міф 4. Будинки з SIP на Заході призначені для бідних і малозабезпечених

Ніде не затверджується, що SIP технологія є дешевою! Дана технологія позиціонується на західному ринку як технологія «зеленого» будівництва (Green Building) і енергозбереження (Energy Star)! І будують з SIP від садових будиночків до замків і офісних будівель. Розкіш обробки і обстановки окремих будинків з SIP вражає. Про технічну оснащеність – особлива розмова. З приводу «будинків для жебраків»: «будиночок Гарбузи» можна побудувати з будь-якого матеріалу. Канадський будинок не для бідних, а для розумних.