Центральний офіс: /

Будівництво каркасних будинків

Каркасні будинки – сучасно та безпечно!

Рік за роком світова спільнота все частіше звертає увагу на тенденції, що повертають нас до традицій та змушують замислитися про навколишнє середовище. Каркасні будинки є прекрасним зразком такого поєднання. Справжня данина часу, вони давно здобули популярність на заході. У країнах ЄС, США та Канаді існує низка затверджених державою норм стосовно їх зведення. Не зважаючи на той факт, що в України не існує чітких правових рамок щодо каркасно-щитових будинків, кампанія Артхаус Буд невтомно наслідує позитивні приклади закордонних колег. Серед стандартів, взятих на озброєння:

         європейський норматив Єврокод 5;

         французькі норми DTU 31.1, DTU 31.2;

         німецький національний норматив DIN 1052.

Крім того, ми неабияк прискіпливо ставимося до сировини. Регулярний радіологічний та фітосанітарний контроль є запорукою усунення можливих ризиків та загроз на користь наших клієнтів та їхньої безпеки. Тривалий експлуатаційний термін також належить до очевидних переваг. Каркасний будинок стане затишним житлом чи обличчям Вашого бізнесу на щонайменше п’ятдесят років за умов дбайливого ставлення.

Процес виробництва каркасних будинків та збірних каркасно-щитових будинків

Сировина

Для виготовлення ферм даху, балок перекриття, стінових панелей використовують сосну. Ми забезпечуємо для деревини регулярний радіологічний та фітосанітарний контроль, саме тому наша продукція успішно експортується у країни ЄС.

Ми гарантуємо, що всі наші вироби: каркасні та збірні каркасно-панельні будинки, готелі, ресторани, бази відпочинку оздоблені лише сертифікованими та якісними будівельними матеріалами. Саме тому вони цілком безпечні та мають тривалий експлуатаційний термін.

КОМУНІКАЦІЇ У КАРКАСНОМУ БУДИНКУ

Всі комунікації, які необхідно встановити у каркасному або каркасно-щитовому будинку, потрібно запланувати заздалегідь та позначити у проекті будівництва. Всі комунікації частіше за все прокладаються у пустотах в стінах або у проміжках між фінішним оздобленням та стійками. У балках перекриття та стійках можна робити отвори, але завжди потрібно дотримуватись нормативів.

Процес виготовлення каркасно-щитового будинку

КОНСТРУКЦІЯ КАРКАСНОГО БУДИНКУ

 1. Підкладна дошка 40х140 мм
 2. Підвіконна дошка 40х140 мм
 3. Надвіконна перемичка з кількох дощок 40х140 мм або 40х200 мм
 4. Верхня обв’язочна дошка 40х140 мм
 5. Стійка 40х140 мм, крок стійок 400 або 600 мм
 6. Плита жорсткості: фанера або ОСБ-3 товщина 10 мм
 7. Платформа перекриття (балки 40х200 мм, ферма на МЗП, двотаврова балка) + чорнова підлога ОСБ-3
  товщина 18 або 22 мм
 8. Крокв’яна ферма із п/м 40х140 мм; 40х200 мм

ЗОВНІШНЯ СТІНА КАРКАСНОГО БУДИНКУ У РОЗРІЗІ 

 1. Зовнішнє оздоблення (фальш-брус, штукатурка по екструдованому пінополістиролу, магнезитова плита або ЦСП під фарбування, клінкерна цегла)
 2. Монтажна рейка вентильованого фасаду, січення 25х45 мм
 3. Плівка вітрозахисна Tyvek House Wrap
 4. ОСБ-3, товщина 10мм
 5. Утеплювач (базальтова вата)
 6. Плівка парозахисна
 7. Внутрішня оздоба (вагонка, гіпсокартон, ЦСП, магнезитова плита)
 8. Стійки каркасу 45х140 мм

Кондиціонування та опалення у каркасному будинку 

У каркасному будинку можна встановлювати водяне опалення. Це зробити легше, ніж, наприклад, у газобетонній чи цегляній будівлі. Набирає популярності також повітряне опалення, яке часто використовується у Північній Америці. Найбільш практичним та вигідним способом кондиціювання є встановлення спліт систем, особливо для комерційних проектів. Така система коштує недорого, а виконує одразу кілька функцій: опалює будинок взимку та охолоджує влітку.

Важливим є те, що тип опалення для каркасного будинку потрібно обирати ще на стадії створення проекту, тому що в процесі будівництва треба робити спеціальні пустоти в каркасі.

ОСНОВНІ ЕТАПИ БУДІВНИЦТВА КАРКАСНОГО БУДИНКУ

Фундамент

Для каркасного або каркасно-щитового будинку можна використовувати стовпчастий або малозаглублений стрічковий фундамент, тому що вага такого будинку у кілька разів менша, ніж вага газобетонного або цегляного. При будівництві фундаменту слід враховувати багато факторів, таких як рельєф місцевості, висоту, на якій залягають грунтові води, та склад самого грунту. Для одноповерхового будинку достатньо товщини фундаменту 25 см, для двоповерхового – 30 см. В тому випадку, коли каркасний будинок облицьовується клінкерною цеглою, товщину фундаменту потрібно збільшити на 12 см по периметру.

Монтаж каркасу

Усі каркасно-панельні збірні будинки від компанії «АртХаусБуд» можна легко змонтувати власними руками. Для цього не потрібно використовувати жодної важкої техніки або спеціальних інструментів. В інструкції для монтажу чітко розписані всі необхідні дії.

Залежно від площі майбутнього будинку та складності монтажних робіт, весь процес монтажу може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Погодні умови не заважають процесу збирання, тому будувати такий будинок можна у будь-яку пору року. Наприклад, для будинку площею до 400 м2 потрібна бригада з 4-5 будівельників, жодної вантажопідйомної техніки непотрібно.

Весь каркас ззовні обшивається вітрозахисною плівкою Tyvek House Wrap, або аналогами цієї плівки. Вона захищає утеплювач від вологих повітряних потоків з вулиці, а зсередини назовні пропускає пару. Завдяки цій плівці пиломатеріал каркасу та утеплювач залишаються сухими.

Міжповерхове перекриття

Зазвичай, міжповерховим перекриттям для каркасного будинку служить балка 45х200 мм, встановлена кроком +/- 400 мм. Січення балок потрібно збільшити, якщо довжина перекриття більша, ніж 4,2 метри. Для підвищених навантажень та прольотів більших за 5 метрів використовують декілька видів міжповерхового перекриття:

– Сталева балка 24М у якості прогону;
– дерев’яна двотаврова балка;
– балки перекриття на основі МЗП (металевих зубчатих пластин).

Зверху на балки викладається листовий матеріал, зазвичай це ОСБ-3 або фанера ФСФ товщиною 18-22 мм. Товщина залежить від кроку балок. Цементно-стружкова плита (ЦСП) може застосовуватись у будівлях з підвищеною вологістю та ризиком займання.

Внутрішнє оздоблення каркасного будинку.

Каркасному будинку не потрібен час на усадку та усихання, тому одразу ж після монтажу всіх елементів, встановлення вікон та дверей, проведення утеплення та комунікацій можна розпочинати роботи по внутрішньому оздобленню.

В Україні найбільш широко використовують наступні матеріали для внутрішнього оздоблення:

– дерев’яна вагонка або МДФ;
– гіпсокартон;
– магнезитова плита;
– цементно-стружкова плита (ЦСП)
– ОСБ-3.

Є кілька способів для кріплення листів оздоблювального матеріалу в каркасному будинку:

– Кріпити безпосередньо на стійки. Це робиться дуже швидко, а коштує недорого, але забезпечує слабку звукоізоляцію та погану геометрію поверхні.
– За допомогою дерев’яних рейок. Цей спосіб не потребує особливих знань та вмінь та коштує недорого.
– За допомогою металевих направляючих. Цей метод є найбільш ефективним, але більш коштовним, ніж попередні.

КАРКАСНО-ЩИТОВІ БУДИНКИ ВІД АРТХАУС БУД

Наше підприємство випускає 2 лінійки Домокомплектів Каркасно-щитових будинків. «Каркас-Стандарт», та «Каркас-Про». Наші конструкції відповідають всім євронормам, мають найвищу якість, та відповідні сертифікати на матеріали.

Найменування «Каркас-Стандарт» «Каркас-Про»
Брус стійок каркасу
несучи/зовнішні стіни
40х140 мм 45х145
перестінки 40х90 мм 45х95
ОСБ в стінових конструкціях Еггер, 10 мм Еггер, 15 мм
Брус крокв (стропила) 40х140 мм 40 х 190 мм
Перекриття Брус, 40х190 мм Двотаврова клеєна балка, від 230 мм

 

ВАЖЛИВО!!!!

В процесі виробництва «Домокомплектів» ми висушуємо пиломатеріали у сушильній камері конвекційного типу до 14-15% вологості, в м’якому режимі з генератором пару – це забезпечує довговічність конструкції від 50 років експлуатації, будинки виготовлені з сирого, або недосушеного лісу не простоюють і 10 років, далі ми стругаємо їх на чотирибічному верстаті та обробляємо антисептиками. Збираємо конструкції виключно пневматичними пістолетами STANLEY BOSTITCH, з гвинтовими цвяхами – це забезпечує в 5 разів кращу міцність конструкції, так як цвях входить за один прохід! Будинки зібрані на звичайних цвяхах та саморізах хитаються, через це  горе-забудовники ставлять всілякі розкоси та ін.

При виборі забудовника не дивіться красиві проспекти та привабливу рекламу.

Завітайте на виробництво, перевірте ліс на вологість, подивіться як заготовлюється сировина, як сушать та обробляють ліс адже – це скелет Вашого будинку. Завітайте мінімум на 3 об’єкти, подивіться будівництво на різних етапах, завітайте до готових будинків, поговоріть з господарями.

Працюйте з виробниками – це запорука найкращої ціни та якості!!!

Вартість будівництва каркасно-щитових будинків

 

Опції/пакети Каркас «База» Каркас «Стандарт» Каркас «Комфорт»
Від 70 у.о. Від 180 у. о. Від 235 у. о.
ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ + + +
ФУНДАМЕНТ + +
КАРКАС БУДИНКУ + + +
ТЕПЛО-ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ + +
ПОКРІВЛЯ + +
ВОДОСТІЧНА СИСТЕМА + +
ВІКНА МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ + +
ДВЕРІ ВХІДНІ МЕТАЛЕВІ + +
ЕЛЕКТРИКА (РОЗВЕДЕННЯ ДО ТОЧКИ) + +
ОПАЛЕННЯ (РОЗВЕДЕННЯ ДО ТОЧКИ) + +
ВОДОПОСТАЧАННЯ (РОЗВЕДЕННЯ ДО ТОЧКИ) + +
КАНАЛІЗАЦІЯ (РОЗВЕДЕННЯ ДО ТОЧКИ) + +
ЗОВНІШНЄ ЧИСТОВЕ ОЗДОБЛЕННЯ + +
ВНУТРІШНЄ ЧОРНОВЕ ОЗДОБЛЕННЯ + +
МОНТАЖНІ РОБОТИ + + +
Загальна вартість 8 400 у.о. 21 600 у.о. 28 200 у.о.

*Доставка розраховується індивідуально залежно від місця розташування ділянки.

**Вартість будівництва орієнтовна і приведена із розрахунку на класичний будинок 120 м2 з мансардним поверхом, кінцева ціна може змінюватись в залежності від вибраного домокомплекту, складності проекту, та обраних матеріалів.